فیلترماکوگارد (نگهدارنده نهاده و خوراک)

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

ماکو گارد: افزودنی نگهدارنده نهاده ها و خوراک  

میکروارگانیسم ها (باکتری ها، قارچ ها یا مخمرها) و سموم موجود در خوراک موجب افت کیفیت و ارزش مواد مغذی خوراک می شوند.  میکروارگانیسم‌ها می‌توانند در مراحل مختلف فرآیند برداشت، حمل و نقل، نگهداری و تولید به زنجیره خوراک وارد شوند که علاوه بر معدوم سازی و دورریز آن دسته از نهاده ها و منابع غذایی آلوده، حضور سموم و آلودگی های بیولوژیک پنهان در آن ها موجب ایجاد تاثیرهای مخرب و جبران ناپذیری بر عملکرد و سلامت حیوانات و متعاقب آن انسان ها خواهد شد.

ماکوگارد ترکیبی منحصر به فرد از ملح اسیدهای آلی بوده که به عنوان ضد قارچ و کپک، ضد باکتری، نگهدارنده و ضدعفونی کننده و با مشخصات ایمنی بالا و در رده محصولات با برچسب پاک و افزودنی های تکنولوژیک شناخته می شود که برای نخستین بار توسط تیم علمی شرکت ماکیان نوآور با فرمولاسیون بسیار ویژه و برتر از نمونه های وارداتی به کشور، در ایران تولید شده است. ماکوگارد علاوه بر خاصیت ضد قارچی و جلوگیری از تولید مایکوتوکسین ها، ضد باکتری و مخمر هم بوده و از این رو ترکیبی وسیع الطیف محسوب می شود. 

ملح اسیدهای آلی علاوه بر ایجاد امنیت غذایی، در بدن دام و طیور انباشته نشده و به سرعت متابولیزه و دفع می شوند.  در فرایندهای معمول نگهداری و انبار، طیف اثر اسیدهای آلی به دلیل فراریت و سرعت تخریب بالا به سرعت کاهش یافته و اثرگذاری آنها کم می شود. از این رو فرمولاسیون ماکوگارد به نحوی انجام پذیرفته که علاوه بر پایداری بسیار بالا در محیط های باز و با تهویه مناسب، در انبارها و سیلوها به عنوان فضاهای بسته و با تهویه نامناسب نیز بیشترین کارایی را داشته باشد. 

مزایای استفاده از ماکوگارد :

  •  قابلیت استفاده در محدوده گسترده ای از pH و جلوگیری از رشد کپک ها، قارچ ها، مخمرها و باکتری ها
  •  افزایش ماندگاری، حفظ ارزش غذایی انواع نهاده ها و خوراک ها در شرایط انبار، سیلوها و بین ها
  •  جلوگیری از گندیدگی، کلوخه شدن، کپک زدگی و فساد اقلام خوراکی هم در شرایط بسته بندی و هم فله
  •  تسهیل حمل و نقل و نگهداری مواد خوراکی در شرایط نامناسب محیطی و جوی به خصوص در رطوبت های بالا
  •  افزایش ماندگاری و حفظ کیفیت نهاده ها در مبادی ورودی و گمرکات

نحوه مصرف:

پودر مخلوط در نهاده ها و کلیه اقلام خوراک

با توجه به شروع  تخریب و کپک زدگی ها  در کنار  دیواره ها، عمق و همچنین نقاطی که تهویه و تبادل هوایی مناسبی ندارند، ماکوگارد باید با دقت با تمام  مواد به خوبی مخلوط شود.   

مقدار مصرف:

رطوبت کمتر از 10 درصد:               5/0 تا 1  کیلوگرم در تن

رطوبت 10 تا 15 درصد:                  1 تا 2  کیلوگرم در تن

رطوبت بیش از 15 درصد:                    3  کیلوگرم در تن

توجه: جهت جابجایی و حمل نهاده و اقلام خوراک در مسیرهای طولانی یا در  فصول  بارانی و مرطوب جهت پیشگیری از کپک زدگی و گندیدگی می توان تا 2 کیلوگرم در تن استفاده کرد.       

       

                       دانلود فایل                                          هیچ محصولی یافت نشد